Представиха портфейл за криптовалута на Apex , който може да се имплантира
„Тези портфейли са хардуерни портфейли, които са предназначени да се използват за изпращане на криптовалута“, разкри Амал Граафстра, основател и главен изпълнителен директор на VivoKey Technologies and Dangerous Things. „Приложението за вашия телефон е вашият интерфейс, но то няма лични ключове. Частният ключ и действителното подписване на биткойн транзакцията или крипто транзакцията се извършват в чипа.“
Подкожните импланти на компютърни чипове се използват от много биохакери, включително изследователи и технологични ентусиасти. Според Граафстра чипът Apex има множество приложения: съхраняване на биткойни, отваряне на врати и плащане на кафе.
✏️ Открива се ново предизвикателство пред крадците. Ако искат да откраднат такъв портфейл, притежателя му ще се прости с ръката си….Колко да е сигурен тогава този портфейл 🙂 ?
Към оригиналната статия :
Биткойн портфейли под кожата: Биохакингът среща криптовалутата с импланти Apex :
Подкожните биткойн портфейли са най-новата биохакерска тенденция, предлагаща сигурен начин за съхранение на криптовалута.
Комбинирайки биохакерство и криптовалута, биохакерите осигуряват Bitcoin с подкожни импланти на портфейла.
Apex Wallet: Сигурно съхранение на биткойни под кожата ви
Decrypt уточнява, че поставянето на вашите монети в себе си е уникален метод да ги държите близо по всяко време, според Dangerous Things и VivoKey Technologies от Сиатъл.
От самото начало на екосистемата на криптовалутите, портфейлите са съществена — и често разочароваща — част от пейзажа. Портфейлите са отличителен белег на пространството. Те варират от джаджи с размер на кредитна карта и USB флашки до настолни компютърни програми и разширения за браузъри.
Портфейлът Apex, който е с размерите на хапче, пази информацията под кожата ви.
Бъдещето на сигурността на криптовалутата: подкожни импланти
„Тези портфейли са хардуерни портфейли, които са предназначени да се използват за изпращане на криптовалута“, разкри Амал Граафстра, основател и главен изпълнителен директор на VivoKey Technologies and Dangerous Things, по време на интервю за Decrypt. „Приложението за вашия телефон е вашият интерфейс, но то няма лични ключове. Частният ключ и действителното подписване на биткойн транзакцията или крипто транзакцията се извършват в чипа.“
Биохакингът, нововъзникваща област, която включва проучвания за удължаване на живота и използването на технологията за интерфейс мозък-компютър (BCI) за контрол на компютри, предлага потенциално решение. Подкожните импланти на компютърни чипове се използват от много биохакери, включително изследователи и технологични ентусиасти. Според Граафстра чипът Apex има множество приложения: съхраняване на биткойни, отваряне на врати и плащане на кафе.
„В момента имаме няколко различни биткойн и крипто портфейла, които се поддържат“, каза Граафстра. „Имаме портфейл Satochip, приложението Seedkeeper и портфейла за ключова карта Status IM. Те работят с различни блокчейни.“
Изследване на многофункционалния чип Apex
Марките Dangerous Things и VivoKey, които бяха представени съответно през 2013 г. и 2017 г., се фокусират върху технологиите за радиочестотна идентификация в тялото (RFID) и комуникация в близко поле (NFC).
VivoKey твърди, че Satochip е аплет за портфейл BIP32/39, който позволява на потребителите да съхраняват сигурно криптовалути и да извършват транзакции в блокчейна по сигурен начин. Освен това Satochip поддържа множество различни купюри в брой.
„В момента Apex се предлага във форм фактор „Flex“, което е много по-широко устройство, но много тънко“, твърди Граафстра. „И така, процедурата е подобна; това е игла, поставяте иглата под кожата, премахвате иглата и след това със стерилни ръкавици взимате Apex Flex и го плъзгате в разреза.“
Текущата цена за имплантирано устройство Apex Flex е $349.